Ekskluzivna pića iz celog sveta |
Brza i sigurna dostava |
Besplatne pošiljke za iznose preko 6.000 rsd |
Ne vršimo dostavu van teritorije Srbije |
Online plaćanje platnim karticama vaše banke |
Sertifikovan sistem upravljanja - HACCP sertifikat |
Ekskluzivna pića iz celog sveta |
Brza i sigurna dostava |
Besplatne pošiljke za iznose preko 6.000 rsd |
Ne vršimo dostavu van teritorije Srbije |
Online plaćanje platnim karticama vaše banke |
Sertifikovan sistem upravljanja - HACCP sertifikat |
Izbor pića može da otkrije mnogo toga o nama. Od toga u čemu uživamo, do toga kako konzumiramo naše omiljeno piće , te nam se čini da se naša ličnost na osnovu toga može pročitati kao sa dlana. Ipak, u ovoj ekspanziji online prodaje, u našem slučaju kada je u pitanju prodaja pića online, važno je samo ispratiti svoj stil.
Ukoliko imate istančan ukus tu su likeri. Cena im je pristupačna što ih čini dostupnim i čestim izborom kupaca. Neko, ipak više voli vermut. Cena ovog pića ga čini dobrim izborom za proslave i koktele. Na kraju tu je i brendi. Cena mu je nešto viša, ali je za uživaoce jakih alkoholnih pića dobar izbor.
Likeri su popularna i slatka pića koja se najčešće piju, i služe kao zamena umesto slatkih dezerta. Jedni su od najstarijih pića u prodaji, i pre su se koristili kao lek. Danas, tehnologija proizvodnje likera je znatno naprednija, te se mogu praviti razne kombinacije ukusa ovog pića.
Prvo pominjanje likera datira još iz 13. veka. Tada se nije koristio kao piće, već se koristio kao lek. Prvi ljudi koji su proizvodili i pili likere bili su monasi, i to su radili zbog njihovih lekovitih svojstva.
U prošlosti, alkoholna pića su se smatrala lekovitim za probleme sa unutrašnjih organima, prehladom, i gripom. Dodatni efekat se dobijao mešanjem lekovitog bilja, koje je povećalo lekovitost pića i poboljšalo ukus. Liker se u potpunosti popularizovao devedesetih godina prošlog veka kada je postao neizostavan sastojak raznih koktela.
Dodatna pogodnost je to kako se prave likeri. Cena proizvodnje likera je relativno povoljna, i moguće je proizvoditi ga i kod kuće. U Srbiji se kaže da je liker odstojala rakija sa dodacima.
Proces pravljenja likera je krajnje jednostavan jer ne uključuje posebne mašine i procedure. On počinje time što se bira piće koje će biti baza likera. Najčešće to treba da bude jače alkoholno piće koje nije obojeno.
Razlog za ovo je što će biljke ili začini koje dodajete obojite piće. A i nepisano je pravilo da pića kao što su rakija i votka imaju neutralniji ukus, te prepuštaju da preovlada aroma začinskog bilja.
Nakon toga se dodaju začini. To može biti doslovno začinsko bilje, listovi čaja, listovi voća, celo voće, kao i bilo šta da vam padne na pamet. Uz to se dodaje i zaslađivač. Pravilo je da se litar alkohola sipa u posudu od dve litre, i ostavi da stoji nekoliko nedelja.
Svaki dan treba promućkati liker, i probati. Tokom celog procesa odležavanja, likeri se mogu dodatno zaslađivati. Nakon što je odležao, možete ga odmah piti, rashlađen ili po svojoj želji.
Liker se najčešće pije bez ikakvih dodataka i na sobnoj temperaturi. Može da se pije i sa ledom, što se ređe praktikuje.
Za posluženje likera mogu se koristiti manje (rakijske čašice), ali se može služiti i u većim čašama. Dodatna pogodnost je ta da se likeri mogu dobro kombinovati u koktelima.
Postoji nekoliko koktela koje možete da probate. Svaki od njih možete napraviti sami i ne zahtevaju nikakvu posebnu opremu niti sastojke. Kokteli sa likerom koje možete napraviti su Beli Rus, The Last Word, i Pousse Cafe.
Za pravljenje svih koktela preferira se da imate odgovarajuće likere. Cena koktela varira prema dostupnosti likera koji su vam potrebni za ova pića.
Beli Rus (White Russian) se pravi tako što pomešate votku i liker od kafe. Uz to, dodaje se i mleko, a možete dodati i kocke leda ukoliko ga pijete u vrelim letnjim danima.
The Last Word je koktel specifičnog i jakog ukusa. Postoji nekoliko verzija ovog pića, ali je ustanovljena verzija ona koja se sastoji od džina, Chartreuse, maraskino liker i sok od limete.
Pousse Cafe je slojeviti koktel. Likeri su odlični za ovo. Da biste napravili ovaj koktel, možete napraviti od pića kakvih želite. Makar dok god piće sa najviše šećera stavljate dole a ono sa najviše alkohola kao poslednji sloj.
Brendi je izuzetno jako piće (od 35% do 60% alkohola) koje nastaje destilacijom vina. Pije se već nekoliko stotina godina, i to najčešće nakon jela. Iako mu je ovo osnovna namena, može se piti i u sklopu različitih koktela. Za proizvodnju zahteva različitu vrstu opreme i posebne uslove.
Brendi, kao i viski, je jedno od prvih alkoholnih pića koja su nastala uporedo sa pojavom destilacije. Poreklo brendija se može pratiti unazad do 15. veka.
Ranije se koristio kao sredstvo razmene i pomogao je ljudima da razmenjuju dobra u nedostatku novca.
Brendi je postao još popularniji sa pojavom naprednih instrumenata za destilaciju alkohola. Nakon toga, proces pravljenja brendija je unapređen zajedno sa ukusom što je dovelo do komercijalizacije ovog pića.
Osnovni sastojak brendija je grožđe. Plodne plantaže Francuske omogućile su da se ovo voće nađe kao osnovni sastojak vina, ali i drugih pića.
Ono što je specifično za brendi jeste broj destilacija. Sa današnjom tehnologijom, moguć je ceo proces završiti sa jednom mašinom.
Prvo se pravi vinska smesa, ili tečnost koja po obliku i teksturi veoma slična vinu. Nakon toga sledi destilacija, posle čega se brendi odlaže u hrastovu burad. Tu se ostavlja da odleži do 2 godine, nakon čega može da se konzumira.
Kada je u pitanju brendi, cena zavisi od starosti i kvaliteta voća od kojeg se pravi.
Što se tiče konzumacije, brendi se pije slično viskiju. Možete ga piti na sobnoj temperaturi ili sa ledom. Dodatno, možete ga piti i kada se malo zagreje.
Najčešće, brendi se pije pri sobnoj temperaturi, i u dubljim čašama. Nakon što se brendi natoči, potrebno je da ga malo protresete tako što ćete ga promešati pomeranjem dlana. Ovo piće se prvo drži u visini grudi da se naviknete na aromu, zatim se prinosi vilici, i potom pije u kratkim gutljajima.
Preporučuje se da uzmete samo malo pića da se vaše čulo ukusa navinke na njega. Potom možete uzeti i veće gutljaje, dok ne dovršite piće.
Brendi se može piti i sa ledom. Ali, ako ga pijete ovako, nemojte da koristite kockice leda. Napravite jednu veću kocku ili komad leda i stavite ga u piće, da ne rušite sturkturu pića u čaši.
Dva osnovna oblika u kojima se brendi kupuje su konjak i armanjak. Postoje i drugi tipovi brendija, ali ove ja najlakše kupiti i naći, i najdostupniji su kada je prodaja pića online u pitanju. Takođe ovaj brendi, cena kada se uzmi u obzir, je najpristupačniji. Od koktela sa konjakom, možete probati Brandy Sour, Metropolitan Brandy, i Sangriju sa konjakom.
Brandy Sour je koktel jakog ukusa. Pravite ga tako što u koktel čašu sipate konjak, sok od limuna, šećerni sirup i pasterizovano belance.
Metropolitan Brandy je slađe piće u kojem ćete više uživati. Da ga napravite, u koktel čašu sipajte konjak, vermut, i sirup po izboru.
Sangrija sa konjakom je varijacija na tradicionalni recept Sangrije. Da je napravite, pomešajte vino, konjak, sok od narandže, šećer i komade voća.
Vermut je krajnje popularno piće koje se koristi kao aperitiv, ali se pije i kao posebno piće i u koktelima. Postoje tri osnovna tipa vermuta koja se razlikuju po slatkoći, ali se samo piće može servirati na gomilu načina. Takođe, može biti različite jačine u zavisnosti od proizvođača i načina ispijanja.
Vermut, u nekom jednostavnijem i primitivnijem obliku se javlja čak 400 godina pre nove ere. Naravno, to onda nije bio konkretno vermut, ali je ideja i način proizvodnje je ostala ista. Suština vermuta je uvek bila - da je to poseban destilat alkohola koji za osnovu ima vino.
Prvu pojavu vermuta u ovom obliku nalazimo u 18. veku. Tada je u Italiji nastalo prvo piće dvostrukom destilacijom vina. Nakon inicijalnog proboja u italijanske kafiće, vermut je počeo da se servira kao aperitiv uz svaki obrok.
U proteklom veku se dešava ekspanzija vermuta na američki kontinent. Kada je stigao tamo, barmeni i koktel-majstori su ga brzo uključili u sastojak raznih koktela. Prekretnica za ovo piće stiže pojavom Martinija, i probojem na filmske ekrane. Dodatno, martini su popularizovali i brojne slave ličnosti.
Vermut se pravi dvostrukom destilacijom vina, i zato se u krugovima proizvođača alkohola zove i “ojačanim vinom”. Kada je u pitanju vermut, cena mu često zavisi i od vremenskog trajanja destilacije, ali i od samog procesa proizvodnje.
To znači da se u procesu proizvodnje određuje kakva će mešavina i kvalitet sastojaka, pa tako i sam ukus, biti na kraju. Recimo, vermut se može praviti tako što se prvo napravi vino ili se vino koristi kao baza. Zatim se destiluje, i potom se dodaju začini, bilje, voće ili zaslađivači.
Međutim, vermut ima mnogo veći kvalitet kada se prvo uzima vinska mešavina. Vinsku mešavinu destilujete, a potom dodajete začine pred narednu destilaciju. Ono što dobijete je vermut.
Nakon toga se ostavlja da odleži. Vreme za koje vermut odleži zavisi od tehnike proizvodnje ili načelnog stila proizvodnje. Nakon toga je spreman za konzumaciju.
Najveća prednost vermuta je u tome što može da se pije na gotovo bezbroj načina. Najveća prednost kada je u pitanju vermut, cena kada se posmatra pogotovo, jeste njegova raznovrsnost i adaptibilnost.
Možete da ga pijete bez dodataka, ohlađen ili sa ledom. U kafićima se obično služi sa šećerom koji može biti karamelizovan i dodaje se na rub čaše u kojoj se služi. Možete da ga pijete i sa voćnim sokom, što se ne preporučuje jer ubija već prijatni ukus pića.
Ipak, najpopularniji način ispijanja vermuta je u vidu koktela.
Postoji beskonačno mnogo varijacija koktela sa vermutom. Međutim, tri najpopularnija su Martini, Negroni i Menheten. Naravno, vi ih možete konzumirati u različitim varijantama, ali ovo su ovo klasični recepti koji se koriste.
Martini je klasičan koktel sa različitim verzijama i konbinovanjem. Pravi se tako što se u koktel čašu sipaju džin i vermut, zajedno sa ledom koji se meša do sjedinjenja. Možete ga ulepšati maslinom ili kriškom narandže.
Negroni je specifičan koktel s obzirom da ga je stvorio neko ko nije barmen. Nastao je kao kombinacija postojećeg koktela kada je Grof Negroni u poseti Americi tražio da mu donesu koktel Amerikano. Pravi se tako što se u koktel čašu sipa džin, Campari i vermut, doda led i meša do sjedinjenja.
Menhetn je još jedan klasičan koktel. Znatno je jači od prethodna dva, i ima snažniji ukus. Pravi se tako što pomešate vermut, viski od raži i aromatične začine. Sve to pomešajte u koktel čaši zajedno sa ledom i mešajte do sjedinjenja. Za kraj dodajte i trešnju da dovršite koktel.
Prodaja online pića vam može pomoći da otkrijete puno o tome ko ste. Ipak, najbolje je istražiti to temeljno. Zato, savetujemo vam da probate ova pića, kao i koktele koji se kombinuju sa njima.
Zapravo, možda i ne otkrijete sebe do kraja. Ali ćete sigurno naučiti kako da uživate.